Oratorij 2017 - Dotik nebes

Tudi v letošnjem letu smo animatorji v sodelovanju z župnikom pripravili oratorij. Potekal je od ponedeljeka 14. avgusta 2017 do nedelje 20. avgusta 2017 na župnijskem dvorišču in okolici.

Junakinja, ki nas je spremljala celoten teden je bila Marija, ki jo vsi že dobro poznamo, a njen zgled nam ima še marsikaj povedati. Izbrana je bila za Božjo Mater. Po njej in rojstvu Jezusa se je Bog sklonil k človeku. Lahko rečemo, da se preko nje nebesa dotikajo vsega sveta. Obenem pa je Marija tista, ki nam pomaga priti v nebesa. Jež po imenu Zvedav in evangelist Luka sta nam predstavila Marijino življenje. Skozi njuno pripoved smo obiskali različna mesta v  Sveti deželi: od Nazareta do Betlehema in Jeruzalema pa vse tja do Egipta in Galilejske Kane. Odkrivali smo, kako je Marija vzgajala Božjega Sina in bila obenem njegova učenka, kako ga je spremljala v njegovih zadnjih in najtežjih urah življenja ter doživela tudi Njegovo vstajenje.

Poleg spoznavanja Marije pa smo ustvarjali na delavnicah in se razmigali ob športnih igrah. Četrtkov izlet je posrkbel, da je bil oratorijski teden še bolj pester. Vse skupaj pa smo zaključili z nedeljsko sveto mašo. V fotogaleriji, ki se bo tem tednu še dopoldnjevala, lahko podoživite nekaj oratorijskih trenutkov (če želi še kdo deliti oratorijske fotografije na župnijski spletni strani, naj se orbne na animatorje oziroma naj nas kontaktira preko maila oratorij.sora@gmail.com).

Animatorji župnije Sora