Oratorij 2018 - Le eno je potrebno

Tudi letos je v Sori potekal oratorij. Od ponedeljka 13. avgusta do nedelje 19. avgusta 2018 smo se otroci in mladi imeli zelo lepo. Župnijsko dvorišče smo spremenili v malo indijansko vas, saj smo spoznavali slovenskega misijonarja med Indijanci – Friderika Ireneja Baraga. Ob njegovem zgledu smo razmišljali tudi o naslednjih vrednotah: odločitev, kultura, krst, nenavezanost in gorečnost. Veliko smo peli, ustvarjali na delavnicah in se izkazali pri skupinskih igrah. V sredo smo imeli po praznični sveti maši še adoracijo in igre. V četrtek pa smo se na izletu sprehodili do cerkve v Dobrniču, kjer je bil Baraga krščen, potem pa uživali na bazenu. Čudovit teden smo zaključili z nedeljsko sveto mašo. Hvala vsem, ki ste pripomogli k izvedbi.

Animatorji župnije Sora